Co należy wiedzieć o pomiarach temperatury?
POMIARY TEMPERATURY
Temperatura ciała to indywidualna cecha, zależna od naszych predyspozycji, płci i innych szczególnych warunków (stres, aktywność fizyczna, dieta, emocje, itp.)
Zasadniczo temperatura ciała powyżej 37,5°C oznacza gorączkę.
Gorączka to dolegliwość, która jest jednocześnie potrzebnym „ostrzeżeniem”, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego.
Właściwy pomiar temperatury stanowi zatem cenną wskazówkę dla całej rodziny i ułatwia przeprowadzenie odpowiedniej diagnozy.
TECH-MED dostarcza narzędzia służące do przeprowadzania precyzyjnych pomiarów temperatury – termometry elektroniczne.
Optymalny proces pomiaru temperatury musi spełniać dwa warunki: szybkość i dokładność. Szybkość pomiaru zależy od użytej technologii (rtęć, technologia cyfrowa, podczerwień), podczas gdy na dokładność znaczny wpływ mają czynniki zewnętrzne, właściwe dla każdego miejsca pomiaru:
1. OKOLICA PACHY: termometr wsuwany pod pachę
Zalety: metoda nieinwazyjna, higieniczna, łatwy dostęp po miejsca pomiaru.
Wady: powolny pomiar, dyskomfort.
2. JAMA USTNA: termometr wsuwany pod język
Zalety: wygodna, nieco inwazyjna.
Wady: niehigieniczna, trudna, zależna od oddechu, gorącego/zimnego posiłku, miejscowych stanów zapalnych.
3. OBSZAR REKTALNY: termometr wsuwany do odbytnicy.
Zalety: niewielka zależność od czynników zewnętrznych.
Wady: dyskomfort, metoda inwazyjna, niehigieniczna, ryzyko zmian patologicznych.
4. UCHO: sonda termometru wsuwana do ucha
Zalety: metoda lekko inwazyjna, higieniczna, pomiar trwa zaledwie kilka sekund
Wady: możliwy wpływ niewłaściwego umiejscowienia i (lub) skierowania sondy pomiarowej termometru.
5. CZOŁO: termometr dotyka ciała lub znajduje się w odległości kilku centymetrów
Zalety: metoda nieinwazyjna, higieniczna, pomiar trwa zaledwie kilka sekund.
Wady: możliwy wpływ potu, makijażu, temperatury otoczenia lub nagłej zmiany temperatury.
Termometry TECH-MED
Oferowane modele
- Oferta termometrów dostępnych obecnie na rynku jest bogata i zróżnicowana. Termometry rtęciowe powoli wychodzą z użycia (ich sprzedaż jest aktualnie zabroniona na terenie Unii Europejskiej) i są zastępowane przez nowe modele elektronicznych termometrów cyfrowych i termometrów na podczerwień, produkowanych przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych.
- Prace rozwojowe i badawcze firmy TECH-MED zawsze wiązały się z zastosowaniem najnowszych i innowacyjnych technologii. Dzięki temu specjalistyczne i innowacyjne produkty firmy TECH-MED, lidera rynku przyrządów do pomiaru temperatury, charakteryzują się najlepszymi właściwościami i sprawdzoną skutecznością.
- Oferta TECH-MED obejmuje pełen zakres urządzeń: od prostych elektronicznych termometrów cyfrowych przez termometrów czołowe i douszne na podczerwień do termometrów wielofunkcyjnych - stosownie do potrzeb i preferencji klientów. Wszystkie termometry TECH-MED to URZĄDZENIA MEDYCZNE posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty oraz zarejestrowane w URZĘDZIE REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH ,WYROBÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH dzięki czemu gwarantują wysoce wiarygodne i dokładne pomiary temperatury.
- Wszystkie modele są produkowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami technicznymi, przy zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz pod ścisłą kontrolą, co zapewnia najwyższą dokładność i jakość naszych wyrobów.
Różnorodne i wszechstronne – najwyższej jakości produkty TECH-MED dla całej rodziny.
TERMOMETRY CYFROWE
Jak działają?
- Termometry cyfrowe są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze numeryczne.
- Do pomiaru służy sonda z wbudowanym czujnikiem temperatury. Informacje przekazywane przez sondę są następnie wyświetlane na czytniku w formie numerycznej.
- Termometry elektroniczne są zasilane tradycyjnymi bateriami.
- Najczęściej są wyposażone w wyświetlacze LCD (ciekłokrystaliczne).
- Najwyższa dokładność, wiarygodność, szybkość pomiaru i łatwość zastosowania: oto zalety wszystkich modeli termometrów cyfrowych, które stanowią wygodny instrument pomiaru temperatury dla całej rodziny.
TERMOMETRY NA PODCZERWIEŃ
Jak działają?
- Dzięki zastosowaniu technologii podczerwieni urządzenia tego typu określają wartość temperatury na podstawie ciepła, które wydziela ludzkie ciało.
- Pomiary promieniowania podczerwonego, dokonane za pośrednictwem wbudowanego czujnika, zostają przekształcone w elektroniczny sygnał cyfrowy na wyświetlaczu termometru.
- Główne powody, dla których termometry czołowe na podczerwień zyskały popularność jako domowe przyrządy do mierzenia temperatury:
- Jeśli chcemy sprawdzić, czy dana osoba ma gorączkę, najbardziej naturalnym i powszechnym odruchem jest dotknięcie jej czoła
- w okolicy czoła, a w szczególności skroni, biegnie kilka głównych arterii żylnych, co stwarza odpowiednie warunki do pomiaru temperatury.